EEE-FK1A221V
MFR.Part #
EEE-FK1A221V
JLCPCB Part #
C1952570
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 220uF 260mΩ@100kHz 300mA@100kHz 6.8mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS