EEEFK1A151P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFK1A151P
JLCPCB Part #
C264054
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 150uF 180mA@120Hz 2000hrs@105℃ 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS