EEEFK0J752SV
MFR.Part #
EEEFK0J752SV
JLCPCB Part #
C542243
Package
SMD,D16xL16.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8A@100kHz 16mm 17mm 5000hrs@105℃ 6.3V 7500uF ±20% SMD,D16xL16.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS