EEE-FK0J471V
MFR.Part #
EEE-FK0J471V
JLCPCB Part #
C2166407
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 470uF 6.3V 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS