EEEFK0J470AR
MFR.Part #
EEEFK0J470AR
JLCPCB Part #
C336380
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 104mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF 5mm 6.1mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS