EEE-FK0J331V
MFR.Part #
EEE-FK0J331V
JLCPCB Part #
C1952571
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 260mΩ@100kHz 300mA@100kHz 330uF 6.3V 6.8mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS