EEE-FK0J221AL
MFR.Part #
EEE-FK0J221AL
JLCPCB Part #
C1881485
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 156mA@120Hz 2000hrs@105℃ 220uF 360mΩ 6.1mm 6.3V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS