EEE-FK0J102V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-FK0J102V
JLCPCB Part #
C3829149
Package
SMD,D8xL10.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 1000uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 450mA@120Hz 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS