EEEFC0J102P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEFC0J102P
JLCPCB Part #
C336751
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 1000hrs@105℃ 1000uF 10mm 502.5mA@120Hz 6.3V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS