EEE1VA4R7NR
MFR.Part #
EEE1VA4R7NR
JLCPCB Part #
C336305
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 22mA@120Hz 35V 4.7uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS