EEE1EA101UP
MFR.Part #
EEE1EA101UP
JLCPCB Part #
C278391
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 2000hrs@85℃ 25V 6.2mm 8mm 91mA@120Hz ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS