EEE1CA470WR
MFR.Part #
EEE1CA470WR
JLCPCB Part #
C336193
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 39mA@120Hz 47uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS