EEE1CA220WR
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE1CA220WR
JLCPCB Part #
C336279
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 16V 22uF 28mA@120Hz 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS