EEE1CA101AP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE1CA101AP
JLCPCB Part #
C401602
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 16V 2000hrs@85℃ 200mA@120Hz 6.2mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS