EEE0JA471P
MFR.Part #
EEE0JA471P
JLCPCB Part #
C178495
Package
SMD
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 380mA@120Hz 470uF 6.3V ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS