EEE0JA102UP
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE0JA102UP
JLCPCB Part #
C336214
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 10.2mm 1000uF 2000hrs@85℃ 500mA@120Hz 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS