EEA-GA1V150H
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEA-GA1V150H
JLCPCB Part #
C1583918
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15uF 2.5mm 35V 50mA@120Hz 6.3mm 7mm ±20% Plugin,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS