EEA-GA1H1R5H
MFR.Part #
EEA-GA1H1R5H
JLCPCB Part #
C5114209
Package
Plugin,D4xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1.5uF 1000hrs@105℃ 16mA@120Hz 2.5mm 4mm 50V 7mm ±20% Plugin,D4xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS