EEA-GA1H150
MFR.Part #
EEA-GA1H150
JLCPCB Part #
C1585476
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 15uF 2.5mm 50V 55mA@120Hz 6.3mm 7mm ±20% Plugin,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS