EEA-GA1H100B
MFR.Part #
EEA-GA1H100B
JLCPCB Part #
C1587688
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 39mA@120Hz 50V 5mm 6.3mm 7mm ±20% Plugin,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS