EEA-GA1A470H
MFR.Part #
EEA-GA1A470H
JLCPCB Part #
C1583920
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 100.8mA@100kHz 1000hrs@105℃ 10V 2.5mm 47uF 6.3mm 7mm ±20% Plugin,D6.3xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS