ECA-2CM471
MFR.Part #
ECA-2CM471
JLCPCB Part #
C1585692
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 160V 18mm 2.448A@10kHz 2000hrs@85℃ 40mm 470uF 7.5mm ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS