APT1211AZ
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
APT1211AZ
JLCPCB Part #
C6125210
Package
DIP-4
Description
-40℃~+100℃ 1 1.21V 3.75kV 500V/us 50mA 600V TRIAC Yes DIP-4 Triac, SCR Output Optoisolators ROHS