6SVPS470M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
6SVPS470M
JLCPCB Part #
C2161958
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 206.5mA@120Hz 20mΩ 470uF 5000hrs@105℃ 6.3V 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS