6SVP220M
MFR.Part #
6SVP220M
JLCPCB Part #
C2162243
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 185mA@120Hz 2000hrs@105℃ 220uF 25mΩ 6.3V 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS