4SVPC1500M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
4SVPC1500M
JLCPCB Part #
C3275393
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 12mΩ 1500uF 2000hrs@105℃ 235mA@120Hz 4V 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS