4SVP150MX
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
4SVP150MX
JLCPCB Part #
C2162140
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 2000hrs@105℃ 40mΩ 4V 6.3mm 6mm 90.5mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS