35SVT82M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
35SVT82M
JLCPCB Part #
C1518261
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+125℃ 12mm 2000hrs@105℃ 200mA@120Hz 20mΩ 35V 82uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS