35SVT120M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
35SVT120M
JLCPCB Part #
C1518269
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 12.7mm 120uF 18mΩ 2000hrs@105℃ 220mA@120Hz 35V Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS