35SVPK82M
MFR.Part #
35SVPK82M
JLCPCB Part #
C347570
Package
SMD,D8xL6.9mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 35V 6.9mm 82uF 8mm 960mA@100kHz Polymer ±20% SMD,D8xL6.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS