35SVPK47M
MFR.Part #
35SVPK47M
JLCPCB Part #
C264034
Package
SMD,D6.3xL5.9mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 27mΩ@100kHz 35V 47uF 5.9mm 6.3mm 930mA@100kHz Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS