2R5SVPE390MX
MFR.Part #
2R5SVPE390MX
JLCPCB Part #
C2162165
Package
SMD,D5xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 157.5mA@120Hz 15mΩ 2.5V 2000hrs@105℃ 390uF 5mm 6mm Polymer ±20% SMD,D5xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS