2R5SVPC390MV
MFR.Part #
2R5SVPC390MV
JLCPCB Part #
C3275194
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 158mA@120Hz 15mΩ 2.5V 2000hrs@105℃ 390uF 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS