20TQC47MYF
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
20TQC47MYF
JLCPCB Part #
C147771
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 20V 47uF 55mΩ@100kHz ±20% SMD,7.3x4.3mm Tantalum Capacitors ROHS