20SVT560M
MFR.Part #
20SVT560M
JLCPCB Part #
C1518267
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 12.7mm 12mΩ 2000hrs@105℃ 20V 270mA@120Hz 560uF Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS