20SVQP47M
MFR.Part #
20SVQP47M
JLCPCB Part #
C178359
Package
SMD,D8xL6.7mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 20V 47uF 598mA@100kHz 6.7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL6.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS