20SVPT560M
MFR.Part #
20SVPT560M
JLCPCB Part #
C1518234
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 12.7mm 12mΩ 20000hrs@105℃ 20V 270mA@120Hz 560uF Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS