20SVPT390M
MFR.Part #
20SVPT390M
JLCPCB Part #
C3275724
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 14mΩ 20000hrs@105℃ 20V 247.5mA@120Hz 390uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS