20SVPS47M
MFR.Part #
20SVPS47M
JLCPCB Part #
C3275268
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 20V 45mΩ 47uF 5000hrs@105℃ 7mm 8mm 94.5mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS