20SVPK68M
MFR.Part #
20SVPK68M
JLCPCB Part #
C542292
Package
SMD,D5xL6mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 20V 30mΩ 44mA@120Hz 5mm 68uF 6mm Polymer ±20% SMD,D5xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS