20SVPG33M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
20SVPG33M
JLCPCB Part #
C2162153
Package
SMD,D5xL4.5mm
Description
-55℃~+105℃ 150mA@120Hz 20V 27mΩ 33uF 4.5mm 5000hrs@105℃ 5mm Polymer ±20% SMD,D5xL4.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS