20SVPF390M
MFR.Part #
20SVPF390M
JLCPCB Part #
C178358
Package
SMD,D8xL11.9mm
Description
-55℃~+105℃ 11.9mm 20V 390uF 4.95A@100kHz 5000hrs@105℃ 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL11.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS