20SVP27M
MFR.Part #
20SVP27M
JLCPCB Part #
C2161897
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 20V 27uF 6.3mm 60mΩ 6mm 72.5mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS