20SVP10M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
20SVP10M
JLCPCB Part #
C2161881
Package
SMD,D5xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 120mΩ 2000hrs@105℃ 20V 51mA@120Hz 5mm 6mm Polymer ±20% SMD,D5xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS