20SVF560M
MFR.Part #
20SVF560M
JLCPCB Part #
C542589
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 10mm 12.7mm 12mΩ 20V 560uF 85mA@120Hz Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS