20SVF180M
MFR.Part #
20SVF180M
JLCPCB Part #
C542577
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 180uF 20V 25mΩ 50.5mA@120Hz 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS