20SVF120M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
20SVF120M
JLCPCB Part #
C542574
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 120uF 20V 25mΩ 50.5mA@120Hz 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS