16TQS33MED
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
16TQS33MED
JLCPCB Part #
C179784
Package
SMD,3.5x2.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100mΩ@500kHz 16V 33uF 52.8uA ±20% SMD,3.5x2.8mm Tantalum Capacitors ROHS