16TQC33MYFB
MFR.Part #
16TQC33MYFB
JLCPCB Part #
C139576
Package
SMD,3.5x2.8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 33uF 90mΩ@100kHz ±20% SMD,3.5x2.8mm Tantalum Capacitors ROHS