16SVPT560M
MFR.Part #
16SVPT560M
JLCPCB Part #
C1518271
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 14mΩ 16V 20000hrs@105℃ 247.5mA@120Hz 560uF 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS